DEHNguard SE DC

Nový svodič přepětí pro DC obvody s výkonným odpojovacím zařízením DCD představuje další zvýšení bezpečnosti, neboť na konci životnosti svodiče je na spínací jevy zapotřebí nahlížet kritičtěji než u AC.

Modulové přístroje produktové skupiny DEHNguard SE DC jsou jednopólové, koordinované svodiče přepětí s funkčním designem.

DEHNguard

Hlavní výhody

  • uživatelská přívětivost (možnost použití bez předjištění)
  • spolehlivá ochrana před účinky přepětí (nízká ochranná úroveň, vysoký svodový proud) 
  • spolehlivost přístroje (výkonné odpojovací zařízení DCD)

 

d.c. switching device at workSpeciální konstrukce odpojovacího zařízení DCD umožňuje odolnost proti zkratům až do 300 A DC – podotýkáme, že bez předjištění svodiče (!). V kombinaci s příslušným předjištěním se pak odolnost proti zkratům zvyšuje dokonce až na 2000 A DC, což znamená významnou inovaci v oblasti DC aplikací. 

Jednopólové přístroje jsou vyráběny pro napětí v rozmezí 60 V až 900 V DC, jsou vybaveny mechanickým stavovým terčíkem se zeleno-červenou signalizací a dle volby kontaktem pro dálkovou signalizaci. Svodiče přepětí DEHNguard SE DC Typ 2 se používají mimo jiné u nouzových obvodů, systémy provozovaných v DC napětí, řídících obvodů a systémů napájených baterií.